Õppetöö käigus toimus minu 2.klassis muinasjuttude kirjutamise võistlus. Valisin siia 5 erinevat muinasjuttu, mida autorid ise loevad või jutustavad.

Miks on elevantidel londid?

Säde Veevo

Elas kord elevant Ruudi. Ühel päeval mõtles elevant Ruudi vempu visata. Ta läks sebra Triibu juurde ja ütles talle: „Täna on sebradel triipude võistlus.“ Sebra küsis: „Mida see tähendab?“ Ruudi vastas: „Seal vaadatakse, kellel on kõige ilusamad triibud ja kellel on triipe kõige rohkem.“ Triibu küsis veel: „Kus see võistlus toimub?“ Ruudi ütles: „Siin jõe ääres ja see algab kohe.“ Triibu ütles: „Aitäh!“ ja jooksis jõe äärde. Natukese aja pärast tuli Triibu tagasi. Ruudi küsis naerdes: „Kas sa võitsid?“ Triibu küsis: „Miks sa mulle võistluse kohta valetasid?“ Ruudi vastas: „Ma ei valetanud, vaid vedasin sind ninapidi.“ Triibu aga ütles: „Nüüd vean mina sind ninapidi.“ Ta võttis Ruudilt ninast kinni ja hakkas teda ninapidi vedama. Ruudi nina aina venis ja venis, kuni oli tal väga pikk nina ehk lont. Sellest ajast peale on elevantidel pikk nina ehk lont.

Julge Bator

Enrico Piirsalu

 Ühes väikeses maamajas elas suur valge koer Bator. Bator on Ungari lambakoer ja tema nimi tähendab Ungari keeles „Julge“.
Tal oli kolm sõpra: kaks lammast Bää ja Mää, oranz kass Kissa.
Bää ja Mää armastasid põllul rohtu süüa, Kissale meeldis samal ajal hiiri püüda. Bator aga valvas, et kõik oleks korras
Ühel päeval olid lambad läinud kodust kaugemale, Kissa nende kannul. Järsku ilmus välja suur must hulkuv koer ja hakkas lambaid taga ajama. Bää ja Mää olid paanikas ja hirmul. Läheduses hiirejahil Kissa kihutas üle põldude nagu oranz tulekera Batorit appi kutsuma. Bator märkas, et asi on tõsine. Ta hüppas üle aia ja tormas lammastele appi.
Bator oli julge ega kartnud oma sõpru päästa sest sõpru tuntakse hädas.

Miia Mai ja täht

Hanna Aleksandra Palm

Elas kord tüdruk, kelle nimi oli Miia-Mai. Ükskord palus Miia-Mai ema tütrel jõe äärde vett tooma minna. Miia-Mai läks jõe äärde ja leidis jõe põhjast taevatähe. Miia-Mai vaatas tähte ja tahtis selle koju viia. Täht aga palus, et tüdruk ta tagasi taevasse aitaks ja lubas selle eest täita tema kolm soovi. Tüdruk oli nõus ja täht õpetas, kuidas seda teha. Tüdrukul tuli üles leida sinised oad, mis asusid Muusika Kuningriigis. Tüdruk asus teele ja leidis kuningriigi, kus oli palju erinevaid muusikainstrumente ja mängis muusika. Järsku kukkusid saksofonist välja kolm sinist uba. Miia-Mai võttis oad kätte ja läks koju. Ta istutas oad mulda ja koheselt kasvas siniste õitega taim, mis sirgus taevani. Miia-Mai võttis tähe ja pani õiele, mida mööda täht sai minna tagasi taevasse. Enne seda tahtis täht teada, mis Miia-Mai soovib. Miia-Mai esimeseks sooviks oli, et kõigil oleks toit laual. Teisena soovis, et kõik lapsed saaksid õppida muusikat. Kolmanda soovina palus ta tähelt seda, et tema ema saaks terveks. Täht lubas kõik soovid täita ja andis tüdrukule lisaks ühe soovi,sest Miia-Mai soovis head kõigile teistele, aga  mitte midagi endale.Tüdruk tänas tähte ja soovis endale seda, et tal oleks kitarr ja saaks pilli õppida.

Muinasjutt loomateadlasest

Hannes Vau

Elas kord poiss, kelle nimi oli Uko. Uko elas paksus metsas koos ema ja isaga ning suurel hulgal loomadega. Ükskord läksid ema ja isa linna asju ajama. Uko jäi üksi koju. Tal hakkas üksi toas hirmus. Uko läks lauta loomade juurde. Uko jäi loomadega rääkima. Äkki mõistis Uko, et ta saab aru, mida loomad talle ütlevad.
Mõne hetke pärast kuulis ta appihüüdu. Ta ruttas sinna ja nägi, et karupoeg oli puu otsas kinni. Uko aitas karupoja puu otsast alla. Selle aja peale oli jõudnud karuema kohale. Karuema tänas Ukot ja andis talle kaardi. Uko läks järgmisel päeval kaardi järgi metsa vaatama. Peagi jõudis ta sihtpunkti ja leidis raamatu. Raamat oli looma tarkustest. Ukost sai maailmakuulus loomade teadlane.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s